Kalendarz Diecezji Toruńskiej 2004

Nakładem Toruńskiego Wydawnictwa Diecezjalnego ukazał się kalendarz diecezjalny na rok 2004. Tegoroczna edycja kalendarza poświęcona jest w całości błog. Ks. Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu. Jest to związane z piątą rocznicą beatyfikacji Męczennika z Dachau, podczas pamiętnego spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na toruńskim lotnisku. Papież powiedział wtedy: "Pragnę zawierzyć dar tej beatyfikacji w sposób szczególny Kościołowi Toruńskiemu, aby rozszerzał pamięć wielkich dzieł Boga, jakie dokonały się w krótkim życiu tego kapłana". Kalendarz, dzięki zebranym materiałom archiwalnym, często unikalnym zdjęciom, ma za zadanie przybliżyć postać błog. ks. Wincentego. W ten sposób, jak pisze we wstępie do kalendarza Biskup Toruński Andrzej Suski: "będziemy mogli lepiej rozumieć, że ku przyszłości idziemy ubogaceni przeszłością, zwłaszcza tym, co okazało się w niej złotem wypróbowanym w ogniu historycznych doświadczeń".
   Kalendarz jest już w sprzedaży we wszystkich parafiach Diecezji Toruńskiej oraz Księgarni Diecezjalnej w Toruniu.